9 põhjust, miks valida kaljuronimine enda ja oma lapse jaoksRonimine on meie jaoks loomulik tegevus. Meenutage ennast lapsena: puu otsas või garaažikatusel ronimine oli põhiline viis enda lõbustamiseks. Tänapäeva linnalastel ei ole võimalust neid asju kogeda. Õnneks on olemas hea alternatiiv – kaljuronimine. Vaata, mis selle valiku kasuks räägib:


1. Ronimisega võib alustada igas vanuses
Ei ole vahet, kas tegemist on 3-aastase või täiskasvanuga. Tähtsust ei oma ka füüsiline vorm.
2. Ronimiseks ei ole vaja kallist varustust
Treenimiseks on vaja vaid kive, mille rent sisaldub ronimistunni hinnas.

3. Ronimine annab võrdse koormuse kõigile lihasgruppidele
See on hea kombinatsioon jõu- ja kardiotrennist.
4. Ronimine arendab koordinatsiooni ja paindlikkust
Rada on võimatu läbida ilma oma liigutusi koordineerimata: ronimisega õpid enda keha paremini tundma, osates seda kuulata.
5. Ronimine arendab kognitiivseid võimeid
Tänu treeningule õpib väike laps kiiresti ruumis navigeerima (üles, alla, vasakule, paremale), õpib värve ja numbreid. Vanemad ronijad õpivad, kuidas läbida radu vastavalt nende kasvule, füüsilistele võimetele ja nukkide asukohtadele. Iga ronimisharjutuse lahendamiseks on mitu erinevat viisi, see õpetab kastist välja mõtlema ja arendab planeerimisvõimeid.
6. Ronides ei hakka igav
Erinevad harjutused ja rajad aitavad vältida treeningu üksluisust.
7. Ronimine on turvaline
Esimese asjana õpetatakse ohutusreegleid. Kuidas käituda nii, et ei vigastaks ennast ja teisi, kuidas jalgu õigesti seada, kuidas nukke korrektselt haarata.
8. Ronimine arendab oskust teiste inimestega suhelda ja neid usaldada
Me moodustame grupid nii, et kõigil lastel on kas paariline või grupp, kellega nad trennis koostööd teevad. Gruppe ja alagruppe moodustades arvestame me nii pikkust ja füüsilise arengu taste kui ka sugu, vanust ja keelt, nii et lapsed saaksid mugavalt koos harjutusi teha ja suhelda.
9. Ronimine arendab sihikindlust
Rajad on erinevate keerukusastmetega ning kõik ei pruugi alati esimese korraga välja tulla. Ronimine õpetab eesmärke seadma ja neid saavutama. Nagu ka teiste spordialade puhul, arendab ronimine vastutustunnet, võidutahet ja oskust raskusi ületada.